БНР | 04.10.2019 19:11:29 | 124

Черно море вкара 2 гола и излезе пред Берое в класирането

Отборът на Черно море победи Берое с 2:0 в мач от 12-тия кръг на Първа лига по футбол. Така варненци имат вече 18 точки и са на пето място. Същия актив има и старозагорският тим, но е на седмо място.

Срещата се игра на тежък и наводнен терен заради падналия преди мача във Варна проливен дъжд. Малко преди началото на двубоя в стартовия състав на Берое бе направена смяна и вместо първоначално обявения в тимовия лист вратар Душан Перниш, титуляр започна Пламен Колев.

Първото сериозно положение бе за гостите в 11-та минута, когато Рубен Бригидо стреля опасно по диагонал, но топката попадна в ръцете на вратаря на Черно море - Миодраг Митрович. В 35-та минута бе първото сериозно положение за домакините. Мартин Минчев проби отляво, навлезе в наказателното поле на гостите и стреля, но вратарят на Берое Пламен Колев успя да улови топката.

Черно море поведе в 38-та минута. Васил Панайотов изведе Исмаил Иса в отлична позиция отдясно в наказателното поле на гостите, нападателят напредна и със страхотен шут по диагонала вкара за 1:0. В 43-та минута домакините бяха близо до втори гол. Мартин Минчев стреля от около 20-тина метра по диагонал отляво, но вратарят Пламен Колев показа отличен рефлекс и успя да избие топката.

В 52-та минута Берое можеше да изравни резултата. Рубен Бригидо отправи страхотен шут от границата на наказателното поле, но за късмет на домакините топката премина на сантиметри встрани от вратата на Черно море. В 57-та минута Берое имаше възможност на два пъти да отбележи гол. Първо Иван Минчев стреля много опасно, но Миодраг Митрович успя да избие топката. При последвалия ъглов удар Зоран Йосипович засече топката с глава, но топката се отби в напречната греда. В 59-та минута Исмаил Иса пропусна да удвои преднината на домакините, след като бе изведен сам срещу Пламен Колев, но не успя да преодолее стража на гостите.

В 85-та минута съдията отсъди дузпа за Черно море за нарушение на Александър Василев срещу Родриго Енрике. Минута по-късно Мартин Минчев изпълни точно наказателния удар и удвои преднината на домакините, с което оформи и крайното 2:0.