БНР | 06.10.2019 06:29:27 | 70

Осасуна и Валенсия с идентични победи в Испания

Осасуна победи с 2:1 у дома Виляреал в двубой от осмия кръг в испанския шампионат. Новакът в елита изоставаше с 0:1, но достигна до обрат и вече има 11 точки на 11-то място в Примера дивисион.

Голът на победата за отбора от Памплона беше реализиран в 79-ата минута от Есекил Авила. Само минута след почивката Факундо Ронкалия изравни резултата.

Пау Торес даде аванс за "жълтите" още в петата минута на срещата.

Виляреал е на девета позиция също с 11 спечелени точки.

Валенсия също победи с 2:1 в домакинството си срещу Алавес в друга среща от кръга. Макси Гомес и Даниел Парехо от дузпа се разписаха в полза на "бяло-черните" в двубоя, който беше прекъсван заради токов удар през втората част.

Запалянковци на домакините протестираха срещу сингапурския собственик на клуба Питър Лим и президента Анил Мърти, които присъстваха на трибуните на стадион "Местая".

Почетното попадение за баските беше вкарано от Лукас Перес в 89-ата минута.

Валенсия заема осмо място в класирането, докато Алавес е на 15-то място в Ли Лига.

По-късно днес е дербито на кръга между шампиона Барселона и Севиля на стадион "Камп Ноу", докато Атлетико Мадрид гостува във Валядолид.