Cross.bg | 23.10.2019 08:48:00 | 105

Байерн победи в Гърция, Тотнъм наказа Звезда

Байерн спечели с 3:2 визитата си на Олимпиакос и се доближи на победа от елиминациите на Шампионската лига. В същото време Тотнъм записа първи успех в тазгодишното издание на турнира. Финалистът от миналогодишното отнесе Цървена звезда с 5:0. Така шампионът на Германия вече има 9 точки, Тотнъм – 4, Звезда – 3, а Олимпиакос – 1. Левандовски пак вкара за Байерн След като през уикенда изравни рекорда на Пиер-Емерик Обамеянг от голове в първите осем кръга на Бундеслигата, Роберт Левандовски вкара на два пъти и на Олимпиакос. Така той има 20 попадения в 17 мача във всички турнири от началото на сезона. Полякът изравни резултата в 34-а минута, след като преди това Ел-Араби бе открил за домакините. После той вкара за 1:2 в 62-ата минута. Резервата Толисо направи 1:3 четвърт час преди края. Олимпиакос обаче не се отказа и намали на 2:3 в 79-ата минута чрез Дос Сантос. Байерн обаче издържа до края и записа първа победа в последните си три мача. Това обаче бе пети пореден двубой, в който тимът на Нико Ковач допусна два гола. Освен това още един централен защитник се контузи. През уикенда това се случи със Зюле, сега – с Ернандес. Той бе заменен от Боатенг. Така бившият национал на Германия и Павар останаха единствените здрави централни защитници на тима от Мюнхен. Тотнъм най-накрая се развихри Тимът на Маурисио Почетино не остави никакъв шанс на Цървена звезда