БНР | 26.10.2019 14:54:47 | 127

Манчестър Сити се приближи до Ливърпул след класика срещу Астън Вила

Манчестър Сити победи с 3:0 Астън Вила на "Етихад Стейдиъм" в двубой от 10-ия кръг на английската Висша футболна лига. Футболистите на Хосеп Гуардиола вече се намират само на три точки от лидера Ливърпул. Утре мърсисайдци приемат Тотнъм в очаквания с най-голям интерес мач от кръга.

Манчестър Сити се представи неубедително през първата част и дори можеше да се оттегли с гол пасив. В 22-ата минута Макгин стреля от границата на наказателното поле, но Едерсон изби с една ръка. Две минути преди почивката домакините създадоха най-чистата си възможност през първата част. Стърлинг подаде към Давид Силва в наказателното поле, но ударът на испанеца премина на сантиметри встрани от далечната греда.

Рахийм Стърлинг отбеляза веднага след подновяването на играта, след като наказа грешка в защитата на Астън Вила. Кевин де Бройне удвой в 65-ата минута директно от пряк свободен удар. Попадението бе признато след справка с ВАР. Илкай Гюндоган в 70-ата минута бе точен, след като посрещна отбитата от вратаря топка. Три минути преди края Манчестър Сити остана с човек по-малко, след като Фернандиньо получи втори жълт картон и напусна преждевременно. До края на мача удар на Жезус срещна напречната греда. Секунди след това същото направи и Макгин за Астън Вила.