Cross.bg | 04.11.2019 14:45:00 | 154

Лацио записа историческа победа над Милан (Видео)

Лацио спечели с 2:1 срещу Милан в последния двубой от 11-и кръг на Серия А. Срещата се игра на стадион „Сан Сиро“ в Милано пред 41 000 зрители. Успехът бе исторически за орлите, защото те не бяха печелили тук от 30 години. Гол номер 100 на Имобиле за Лацио Чиро Имобиле имаше шанс още в началото, но удари греда. Все пак в 25-ата минута той се разписа. Това бе гол номер 100 на Имобиле за столичани. Милан обаче успя да възстанови равенството само 180 секунди по-късно. Тео Ернандес прати топката към Пионтек, той опита удар, но след рикошет в Бастос се стигна до автогол. Победата на орлите осигури Хоакин Кореа с точен изстрел в 83-ата минута. След успеха столичани вече имат 21 точки и се изкачиха на четвърто място. Милан с 13 т. е на 11-а позиция. В следващия кръг орлите посрещат Лече, а Милан гостува на лидера Ювентус.   video: https://www.youtube.com/watch?v=17Ma8ZcCkNY