БНР | 07.11.2019 22:32:02 | 181

Еспаньол разгроми Лудогорец с 6:0

Отборът на Лудогорец допусна втората си поредна загуба в турнира по футбол Лига Европа, като в двубой от четвъртия кръг в осма група допусна разгромното 0:6 като гост на Еспаньол. Домакините поведоха още в четвъртата минута след гол на Оскар Мелендо след асистенция на Естебан Гранеро. Ситуацията за „зелените“ се влоши в 12-ата минута, когато червен картон получи Рафаел Форстър. Само седем минути след това Луис Лопес покачи аванса на домакините на 2:0 с удар на празна врата. В 35-ата минута Яцек Горалски игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт и съответно червен картон. Матиас Варгас реализира отсъдената дузпа. До края на първата част и гредата помогна на Пламен Илиев да не допусне ново попадение във вратата си.

След почивката Лудогорец допусна още три попадения. В 52-ата минута Виктор Кампусано също се разписа за домакините, а Адриан Педроса направи резултата 5:0 в 73-ата минута. Три минути след това Факундо Ферейра с прехвърлящ шут фиксира крайното 6:0. В 89-ата минута удар на Фернандо Карело също срещна гредата зад българския национал Пламен Илиев.

В другия мач от групата Ференцварош и ЦСКА (Москва) завършиха 0:0. В класирането води Еспаньол с 10 т. пред  Лудогорец с 6, следват Ференцварош с 5 и ЦСКА с 1 точка. За фазата на елиминациите се класират първите два отбора.