БНР | 09.11.2019 20:35:50 | 243

Берое обърна Балкан на баскетбол

Отборът на Берое постигна късен обрат и надви Балкан с 94:86 точки (11:23, 26:29, 29:23, 28:11) в мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ), с което старозагорците изравниха по точки ботевградчаните. Тези два отбора и Рилски спортист са с по една загуба от началото на сезона, а Левски Лукойл е перфектен на върха с шест успеха.

Тройка на Станислав Цонков за 17:11 даде начало на серия от 12 безответни точки в полза на Балкан в края на първата и началото на втората четвъртина, благодарение на което ботевградчаните си осигуриха рано огромен аванс. Те се оттеглиха на почивка с 15 точки преднина, но Берое стопи разликата до девет преди началото на последната част в "Арена Ботевград".

Гостите нанесоха своя удар малко над две минути преди края. Остин Прайс и Иван Лилов вкараха тройки през 21 секунди и Берое поведе с 85:82, а разликата бе съкратена само с точка след кош и пропуск на Секулович от нарушение. Старозагорците обаче затвърдиха доминацията си в края с тройка на Деян Карамфилов за 88:83, което на практика сложи край на битката в този мач.
Лилов завърши мача с 6 тройки и 25 точки за Берое, а Димитър Димитров отбеляза 21 за Балкан.

В друг мач от кръга  Черноморец отнесе Ямбол със 114:79 (25:16, 36:16, 26:26, 27:21). Миленко Велкович завърши с убийствените 34 точки и 13 борби за бургазлиите, които спечелиха за първи път през сезона и се изравниха по точки с Ямбол.