БНР | 10.11.2019 18:51:12 | 139

Ливърпул удари Манчестър Сити в дербито

Отборът на Ливърпул победи с 3:1 тима Манчестър Сити в голямото дерби за сезона в английското футболно първенство. С този успех мърсисайдците поведоха с девет точки на върха в класирането срещу действащия шампион, който е четвърти след изиграването на 12-ия кръг. По една точка повече имат Лестър Сити и Челси.

Мачът бе очаквано равностоен през първото полувреме, а Ливърпул се сдоби с преднина заради две много бързи контри, завършили с прецизни удари, като и при двете атаки останаха съмнения за нарушения в полза на Сити.
Първият гол падна в 7-та минута. Гостите от Манчестър атакуваха и Бернандо Силва изпрати топката в наказателното поле с ръка, където тя бе спряна също с ръка от Трент Александър-Арнолд. Съдиите оставиха играта да продължи, а Ливърпул контраатакува по лявото крило, но офанзивата бе спряна в наказателното поле. Илкай Гюндоган обаче изчисти топката твърде слабо и тя бе овладяна пред дъгата от Фабиньо, който я изпрати със свиреп удар във вратата на Сити.

Ливърпул увеличи преднината си в 13-та минута. Анди Робъртсън центрира перфектно на далечна греда към Мохамед Салах, който засече топката с глава в далечния ъгъл за 2:0. При това положение пък останаха съмнения за засада на египтянина, но реферите прецениха, че няма нужда от намесата на системата за видеоповторения.

Сити отговори с чисто положение за Серхио Агуеро, чийто удар беше спасен от Алисон Бекер, както и с една ситуация за левия бек Анхелиньо. Той се озова на върха на атаката и стреля покрай Алисон Бекер, но топката се удари в лявата греда на вратата на Ливърпул и излезе в аут.

Манчестър Сити натисна през второто полувреме, но Ливърпул отново вкара. В 51-та минута Джордан Хендерсън центрира към Садио Мане и той бе точен с глава на далечна греда за 3:0, което принуди гостите да хвърлят всичко в атака. Масираният натиск обаче даде резултат едва в 78-та минута, когато Бернардо Силва бе оставен сам в наказателното поле и намали на 1:3.