Cross.bg | 07.12.2019 09:10:00 | 157

Атлетико с нова издънка в Испания

Отборът на Атлетико Мадрид направи нулево равенство като гост на Виляреал и не можа да се придвижи по-напред от шестото място в класирането на испанското футболно първенство. "Дюшекчиите" имат 26 точки, колкото и Атлетик (Билбао) и Реал (Сосиедад). Мадридският тим е завършил наравно в 8 от 16-те си мача и е вкарал едва 16 гола.  Виляреал е в още по-лоша форма. "Жълтата подводница" е без победа в шест поредни мача и се намира на 12-а позиция в таблицата. Съставът на Хави Кайеха спечели за последно на 25 октомври - 4:1 срещу Алавес. Чуквуезе отправи първия удар към една от дветв врати, но след рикошет топката излезе в корнер. Атлетико отговори с опасно разбъркване в наказателното поле на Виляреал и неточен шут на Феликс. В 10-ата минута Чуквуезе отново се озова на добра позиция, но стреля в аут, а после Жерард Морено пропусна да открие с глава. В средата на полувремето перфектен пас на Саул Нигес намери Феликс, който технично копна над Серхио Асенхо, но и над вратата.Втората част стартира с натиск на Атлетико и силен удар на Саул, отразен от Асенхо. В 54-ата минута Чуквуезе пак имаше шанс да застраши Облак, но не иизгра ситуацията добре. Симеоне потърси повече свежест в предни позиции с включването на Витоло, който за пореден мач не направи нищо съществено. В 63-ата минута Жоао Феликс стреля по диагонала, но Асенхо внимаваше. В 72-ата минута Жоао Феликс проби и върна топката към Коке, но капитанът на Атлетико не уцели вратата.