Cross.bg | 12.01.2020 07:58:00 | 161

Ливърпул чупи рекорди след 1:0 над Тотнъм

Ливърпул записа 12-та поредна победа във Висшата лига, след като надигра Тотнъм като гост с 1:0. Единственото попадение отбеляза Роберто Фирмино в 37-та минута. Бразилецът се възползва от асистенция на Мохамед Салах. Така авансът на лидера в класирането пред втория Лестър Сити нарасна на 16 точки. По-рано днес Лестър падна с 1:2 от Саутхемптън. А освен това тимът на Юрген Клоп има мач по-малко. А и записа шести пореден мач със суха мрежа. През първата част мърсисайдци имаха по-добрите положения, а Садио Мане уцели гредата. Към средата на второто полувреме шпорите показаха по-добра игра, а най-чистият им шанс дойде в 82-та минута. Тогава Ло Селсо се размина с гол след отлично центриране на Орие. Малко преди това Сон също пропиля добра възможност. Рекордите на Ливърпул Тимът на Юрген Клоп регистрира няколко рекорда с днешния си успех. Червените записаха най-добрия си старт на сезон в историята. Овен това подобриха постижението на Манчестър Сити от сезон 2017/18 – тогава Сити спечели 59 точки от първите 21 мача. Мърсисайдци имат 61 в момента. Освен това Ливърпул записа и 38-ми пореден двубой без поражение във Висшата лига. За последно те паднаха от Манчестър Сити на 3 януари миналата година. Червените станаха и първият отбор в петте големи първенства на Европа, спечелил 20 от първите си 21 мача.