БНР | 27.05.2020 17:27:40 | 389

Берое и Етър не се победиха в контрола

Съставите на Берое и Етър завършиха 0:0 във футболна контрола в Стара Загора. Карлос Охене от домакините се завърна в игра след повече от седем месеца отсъствие. Ганаецът, който започна като титуляр, получи контузия в областта на аддукторите през октомври, а през декември претърпя операция. Зоран Йосипович от Берое също се завърна на терена след операция на коляното през декември. Той стартира на резервната скамейка, но влезе след почивката и пропусна най-добрите положения за домакините. Друг от травмираните играчи на старозагорци Александър Василев пък остана извън състава. Той е получил ново усложнение на травмата на аддукторите и почти сигурно няма да играе до края на сезона.

Берое имаше игрово предимство, но стигна стигна до най-чистото си положение едва след час игра. Иван Минчев копна топката зад гърба на отбраната на гостите, Зоран Йосипович овладя, но от 7-8 метра не намери добре топката и стреля покрай вратата на Анатоли Господинов. В 67-ата минута старозагорци стигнаха до нов добър шанс. Ибрахима Конте изведе Йосипович в чиста позиция в ляво в наказателното поле, този път швейцарският нападател успя да отправи точен удар, но Господинов изби в корнер. Етър създаде най-доброто си положение десет минути преди края. Тони Иванов беше изведен в дясно, напредна в наказателното поле и пусна към Ерол Дост, който шутира по тревата от 12-13 метра, но Генадий Ганев показа добър рефлекс и изби. В 83-ата минута Берое отново беше близо до гола. Никола Маринов от дясно пусна в пеналта към Стоян Иванов, който стреля опасно от движение, но Господинов парира.

Мачът беше първи за двата състава от март, когато сезонът беше прекъснат заради пандемията от коронавируса. Кампанията ще бъде подновена на 5 юни.