Fakti.bg | 30.05.2020 16:32:30 | 406

Айнтрахт спря тежката серия след успех срещу Волфсбург

Отборът на Айнтрахт Франкфурт спря серията си от шест поредни срещи без успех в първенството и записа първа победа в Бундеслига от началото на февруари, след като надделя с 2:1 над Волфсбург на „Фолксфаген Арена". Андре Силва откри резултата от дузпа в 27-ата минута, а Кевин Мбабу изравни в 58-ата. „Орлите" обаче стигнаха до важната победа чрез Дайчи Камада, който се разписа в 85-ата минута.

Първата опасна ситуация дойде в 15-ата минута, когато Максимилиан Арнолд изпълни много добре пряк свободен удар, но Кевин Трап изби. В същия момент прозвуча и сигнал за нарушение в атака на някой от играчите на Волсфсбург, който се бореше за позиция в наказателното поле.

Пети минути след това отново Трап се намеси великолепно, след като спря силен удар от 8-9 метра на останалия непокрит Брекало.

В 27-ата минута обаче гостите излязоха напред в резултата доста изненадващо. Понграчич задържа Андре Силва в наказателното поле, който се опитваше да засече центриране отдясно и бе отсъдена дузпа за "орлите". Потърпевшият се зае с изпълнението и реализира - 0:1.

Пет минути по-късно Шлагер отправи много опасен удар от 25 метра, но топката профуча на сантиметри встрани.

В 58-ата Волфсбург успя да изравни резултата. Арнолд центрира добре от свободен удар, а Кевин Мбабу засече с глава. Трап успя докосна топката, но не успя да я избие - 1:1.

Пет минути след това Понграчич пропусна страхотен шанс да направи пълен обрат, след като топката стигна до него в наказателното поле след рикошет, но хърватинът стреля над вратата.

15 минути преди края на срещата Гачинович получи шанс отново да изведе гостите напред, след като бе изпуснат след центриране на Чандлър. Вратарят на „вълците“ Кастеелс обаче показа добър рефлекс и спаси.

В 85-ата минута гостите все пак стигнаха до ново попадение чрез Дайчи Камада. Баст Дост свали с глава центриране на Костич отляво, а японецът се придвижи много добре, за да стигне до топката и да я прати в ъгъла, разписвайки се във втори пореден мач.

„Орлите“ завършиха мача и в намален състав, след като Лукас Торо получи втори жълт картон за тактически фаул. Волфсбург обаче нямаше достатъчно време да се възползва от това.

С тази победа Айнтрахт вече е 12-ти с 32 точки, на на пет от 16-ото място. Волфсбург остава шести с актив от 42 точки.