БНР | 04.06.2020 05:29:41 | 85

Хонвед спечели за осми път Купата на Унгария

Отборът на Хонвед спечели Купата на Унгария за осми път в историята си. На финала в Будапеща славният унгарски тим се наложи с 2:1 над Мезьокьовешд.

Двубоят се игра на новия стадион "Пушкаш Арена" при частично отворени трибуни пред около 10 000 зрители.
Хонвед поведе с малко късметлийски гол на сърбина Джордже Камбер в 33-а минута, но само четири минути по-късно Ласло Пекар възстанови равенството от пряк свободен удар.

Камбер донесе трофея на Хонвед с втория си гол в мача в 56-а минута. Сърбинът се разписа с глава отблизо и завоюва първия си трофей, след като преди това имаше четири загубени финала за националната купа - един в Сърбия и три в Унгария.

С триумфа си в турнира Хонвед спечели право на участие в турнира Лига Европа през следващия сезон.