Fakti.bg | 06.06.2020 16:10:00 | 155

Байерн Мюнхен продължава да мачка

Байерн Мюнхен постигна убедителен успех с 4:2 при визитата си на Байер Леверкузен в дербито от 30-ия кръг на Първа Бундеслига в Германия. Баварците постигнаха пълен обрат, за да стигнат до крайния успех, с който се доближиха още повече до поредната си титла в Бундеслигата.

''Аспирините'' бяха без голямата си звезда Кай Хаверц, който страда от мускулна травма.

Байер Леверкузен изненадващо поведе в резултата в 10-ата минута. Първо Лукас Аларио се пребори с Жером Боатенг в единоборство за топката, като след това Юлиан Баумгартлингер изведе Аларио зад отбраната на гостите, а нападателят хладнокръвно преодоля отблизо Мануел Нойер. Ситуацията бе разгледана с ВАР за засада, но редовността на попадение бе потвърдена.

Байерн Мюнхен успя да изравни резултата в 27-ата минута, когато Леон Горецка отне топката от Диаби и след това изведе Кингсли Коман сам срещу Храдецки, а французинът не пропусна да вкара.

Пред Роберт Левандовски се откри много добра възможност в 39-ата минута, но ударът на поляка не бе точен. Но само 3 минути по-късно Байерн осъществи пълен обрат след гол на Леон Горецка (42').

В последната минута на първата част Серж Гнабри излезе очи в очи с Храдецки, но не успя да го преодолее, за да вкара трети гол за баварците.

Само секунди по-късно все пак Байерн Мюнхен реализира трети гол. Джошуа Кимих изведе Гнабри, който прехвърли Храдецки, а топката се озова във вратата му.

Отборът на Байерн Мюнхен реализира четвърти гол в 65-ата минута. Томас Мюлер центрира в наказателното поле на Байер, където Левандовски засече топката с глава и я прати във вратата на Храдецки. Това бе 30-и гол за поляка в Бундеслигата за този сезон и 20-а асистенция на германеца. От началото на сезон 2019/20 Левандовски има 44 гола за Байерн във всички турнири, което е негов личен рекорд.

Байер Леверкузен можеше да намали своя пасив в 78-ата минута, но ударът на Диаби бе отразен от Мануел Нойер.

В последната минута на редовното време Леверкузен все пак вкара втори гол чрез Виртц. 17-годишният играч на ''аспирините''  матира Нойер с много красиво изпълнение.

Байерн е лидер в класирането със 70 точки, а Байер Леверкузен е пети с 56.

В останалите срещи от немската Първа Бундеслига, започнали в 16:30 българско време, РБ Лайпциг отново се издъни, правейки 1:1 у дома с отбора на Падерборн, Айнтрахт (Франкфурт) допусна изненадващо поражение с 0:2 от Майнц 05, а Фортуна Дюселдорф и Хофенхайм си спретнаха зрелищно реми - 2-2.

От 19:30 българско време стартира и последният двубой за деня от Бундеслигата, като той противопоставя тимовете на Борусия Дортмунд и Херта Берлин.