БНР | 08.06.2020 06:23:09 | 192

Димитър Димитров: Изпълнихме целта си

Димитър Димитров беше щастлив след победата с 3:0 на своя Берое над гостуващия Черно море в 25-ия кръг на българския футболен елит:

"Нашата цел беше да се преборим за топ 6 и я изпълнихме. Опровергахме доста хора, че ще играем приятелски мач заради седмото място. Радвам се, че победихме силен отбор с добър треньор като Илиан (Илиев)", започна наставникът на старозагорци, известен като Херо..

"Днес и шансът беше на наша страна - с човек повече и с втори гол в края на първото полувреме. Видя се, че не сме на добро физическо ниво през втората част. Като цяло имаме още бели петна в организацията и в атака, и в защита.

Черно море също заслужаваше да бъде в шестицата - грамотен, скоростен отбор. Няма как да не съм щастлив от такава победа.

Първите десет минути бяхме неубедителни, но след това ние диктувахме играта. След почивката ми се искаше да бъдем по-агресивни и по-динамични, но след само три седмици подготовка все още не сме в оптимална физическа форма.

Ако имаше още десет мача в плейофите, смятам, че имахме шансове да се борим за топ 3, но сега с намаления формат ще бъде доста трудно.

Предложихме договор на Мартин Камбуров, но не можех да му обещая, че ще играе във всеки мач, особено на неговата възраст. Разбрахме се като нормални хора. До края на първенството ще се опитаме да му помогнем да вкара възможно най-много голове. Той ще ни липсва.

Търсим крайни полузащитници, акцентът в селекцията ще бъде насочена натам, както и може би ще търсим друг вариант в нападения след излизането на Мартин", допълни Димитров.

Тази вечер от 20:30 часа е последният мач от кръга, в който Царско село приема Славия.