Fakti.bg | 10.06.2020 19:50:18 | 229

Куп пропуски лишиха ЦСКА от победа срещу Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) и ЦСКА завършиха 0:0 първата си полуфинална среща от турнира за Купата на България, която се игра в Коматево. "Червените" на Милош Крушчич бяха по-добрите на терена, но геройски намеси на Янко Георгиев и много пропуски на Али Соу лишиха столичани от заслужен успех.

Двубоят в Коматево бе много отворен, а "канарчетата" също имаха своите шансове за гол, но те бяха значително по-малко от тези на столичани. Първата част бе сравнително спокойна, като Кери пропусна да вкара, а същото стори и Пламен Гълъбов.

Пред вратата на ЦСКА пропуск направи Тодор Неделев, а грешка на Бусато замалко не коства попадение. Съдията Николай Йорданов пък спести червен картон на Радослав Терзиев, след като първо му показа жълт, а след това не отсъди нарушение, което отново бе за официално предупреждение.

През второто полувреме ЦСКА натисна сериозно, като само геройските намеси на Янко Георгиев и липсата на шанс пред Али Соу оставиха резултата 0:0. Играчите на Милош Крушчич създадоха редица положения, а самият нападател на три пъти от близка дистанция не успя да прати кълбото в мрежата. Георгиев се намеси решително при удар на Енрике Рафаел, а Стефано Белтраме пропиля отлична възможност, след като от няколко метра прати топката над вратата.

В края на мача за два бързи жълти картона бе изгонен Филип Филипов. Бранителят ще пропусне реванша в София, който е след две седмици.