Fakti.bg | 11.06.2020 19:34:40 | 342

Голов трилър във Велико Търново: Етър - Дунав 5:3

Етър и Дунав спретнаха истински голов спектакъл във Велико Търново. Домакините се наложиха с 5:3 над русенци.

Първото полувреме беше много динамично. Домакините бяха много активни и Флорент Боджадж получи много хубав извеждащ пас още в трета минута.

В осмата минута Милчо Ангелов надбяга защита отляво и с неудобния си ляв крак стреля под малък ъгъл под гредата на Макенджиев за 1:0. Антон Огнянов даде извеждащия пас. Двамата защитници на Дунав бяха надбягани от Ангелов.

Гостите не се смутиха и погледнаха смело напред. Така в 20-ата минута Фернандо Кавалканте изпревари вратаря Иванов в малкото поле и изравни резултата. Лазаров овладя топката отляво с рамо и я върна успоредно на вратата.

Играта доби ожесточен характер и Радослав Гидженов трябваше често да показва жълти картони.  В 39-ата минута Здравко Илиев центрира отдясно към далечната греда и Флорент Боджадж с плонж засече топката с глава пред Макенджиев, извеждайки за втори път "болярите" напред.

В 50-ата минута Росен Колев можеше да допусне фатална грешка, след като се почуди как да изчисти топката от своето наказателно поле. Бранителят спря на гърди кълбото и го поднесе на Боджадж, чийто удар обаче попадна в ръцете на Макенджиев. Три минути по-късно страхотно спасяване на Христо Иванов не позволи на Дунав да изравни резултата. Юли Ненов шутира опасно, а топката бе насочена право в сглобката. Христо Иванов обаче с котешки рефлекс успя да избие в корнер. В 63-ата минута Тонислав Йорданов отбеляза прекрасен гол с удар от фаул от над 20 метра, който не остави абсолютно никакви шансове за намеса на Макенджиев.

В 76-ата минута Тонислав Йорданов отбеляза втория си гол в мача. Трима футболисти на Етър изскочиха зад гърба на защитата на гостите, а Милчо Ангелов видя Йорданов, попаднал на върха на атаката. С успореден пас на голлинията той намери младока, а Йорданов от няколко метра не сбърка.

Само 120 секунди по-късно Дунав намали изоставането си с гол на Стефан Христов, изведен от Фернандо Кавалканте. Нападателят пусна топката покрай Христо Иванов за 4:2, а тя бавно продължи към вратата и се оплете в мрежата. При гола обаче Христов получи контузия и трябваше да бъде заменен.

Влезлият от пейката Свилен Щерев направи последните минути на мача инфарктни, след като отбеляза във вратата на Етър в 82-ата минута. Крилото на госите засече добро центриране на друга резерва - Дуде Ндонгала и върна надеждите на своя тим.