БНР | 13.06.2020 16:39:56 | 160

Холанд спаси Борусия срещу Фортуна

С гол на Ерлинг Холанд в петата минута на добавеното време Борусия (Дортмунд) победи с 1:0 Фортуна (Дюселдорф) като гост и поне за няколко часа свали разликата с лидера Байерн (Мюнхен) на само 4 точки в първенството на Германия по футбол.

"Жълто-черните", които са единственият останал преследвач на баварците за титлата, изиграха доста слаб мач, но все пак стигнаха до трите точки, с които събраха общо 66 от 31 срещи. Мануел Аканжи изсипа топката в наказателното поле, а завърналият се от контузия Холанд вкара с глава. Гостите от Дортмунд играха посредствено и на два пъти в края гредата им помагаше да не допуснат гол. В същото време трябва да се отбележи, че гол на Рафаел Гарейро в средата на втората част бе отменен несправедливо, тъй като съдиите разчетоха докосване на топката до рамото на португалеца като игра с ръка. За Фортуна поражението може да бъде с много тежки последици, тъй като тимът остава с 28 точки на 16-о място.

Ситуацията за тима от Дюселдорф се усложни допълнително и след убедителната победа на Вердер с 5:1 над Падерборн като гост. "Бременските музиканти" също вече са с 28 точки, а головете за успеха им вкараха Дейви Клаасен на два пъти, Юя Осако, Максимилиан Егещайн и Никлас Фулкруг. Милот Рашица пък пропусна дузпа при 0:0 в 18-ата минута.

За Падерборн почетното попадение реализира Абделхамид Сабири в 66-ата минута. Падерборн е на последното 18-о място с 20 точки и само 3 победи в оставащите три кръга до края може да им помогнат да избегнат изпадането във Втора Бундеслига.

В другите три мача, играни този следобед, Айнтрахт направи пълен обрат като гост на Херта и спечели с 4:1 след два гола и асистенция на резервата Андре Силва, Унион Берлин победи с 2:1 като гост Кьолн, а отборите на Волфсбург и Фрайбург приключиха при 2:2, макар "вълците" да вкараха два и да им бяха отменени други два гола още до 30-ата минута.

По-късно днес е дербито на кръга между Байерн Мюнхен и намиращия се на четвърто място в класирането Борусия Мьонхенгладбах.