БНР | 14.06.2020 15:34:51 | 136

Левски победи Арда с 3:1

Левски надделя над Арда с 3:1 на стадион "Локомотив" в Пловдив в среща от последния 26-и кръг от редовния сезон в Първа лига, в първия мач на новия си наставник Георги Тодоров, който по-рано през седмицата замени Петър Хубчев на кормилото на "сините".

Това беше първа победа за столичани в шампионата от 8 декември миналата година след шест неуспешни мача. Арда пък записа девети пореден мач без победа от 22 ноември насам.

Дебют за Левски направи 18-годишният ляв защитник от школата на клуба Костадин Илиев, а първи официален мач след завръщането си на "Герена" направи и вратарят Георги Георгиев.

В 18-ата минута Станислав Костов вкара топката в мрежата на Николай Банков с удар от 15 метра, но попадението не беше зачетено, след като нападателят си помогна с ръка при подаването на Паулиньо от ляво.

Софиянци продължиха да действат по-активно и в 34-ата минута Паулиньо получи пас от Филипе Нашименто ляво в пеналта и стреля по тревата към близкия ъгъл, но вратарят Банков изби в корнер.

В 37-ата минута Левски заслужено поведе. След двойно подаване пред наказателното поле на съперника между Паулиньо и Костов, бразилецът стреля от 25 метра и след лек рикошет в играч на кърджалийци топката влетя в левия ъгъл на Банков.

Арда изравни при първата си възможност. В 41-ата минута футболистите на Левски не успяха да се справят добре с центриране от корнер, а след кратко разбъркване Ивайло Найденов изчисти право към Румен Руменов, който отново подаде в наказателното поле от ляво и Радослав Василев от метър засече в мрежата с глава.

"Сините" отново поведоха в 65-ата минута. Станислав Иванов центрира от дясно и влезлият малко по-рано като резерва Стайн Спиерингс от 7-8 метра от въздуха отклони в мрежата на Арда.

В последните секунди столичани стигнаха и до трето попадение. Вратарят Георги Георгиев с дълъг пас изведе Станислав Иванов зад гърба на защитата на Арда. Крилото овладя, навлезе в наказателното поле и шутира по тревата. Вратарят Банков успя да докосне топката, а пред голлинията Мартин Д. Петков с шпагат я прати в мрежата с първия си гол в шампионата.