БНР | 18.06.2020 06:34:45 | 107

Неуспехи за фаворитите в Германия

Вторият в класирането Борусия (Дортмунд) изненадващо загуби от гостуващия Майнц 05 с 0:2, а третият РБ Лайпциг завърши 2:2 с Фортуна (Дюселдорф) у дома в срещи от от 32-ия кръг на футболното първенство на Германия.

19-годишният Йонатан Букарт в 33-ата и Жан-Филип Матета в 49-ата от дузпа бяха точни за Майнц 05 на "Сигнал Идуна Парк".

Борусия рискува да загуби второто място в класирането на Бундеслигата, след като води със само три точки пред РБ Лайпциг. Двата отбора излизат в дербито на следващия кръг в събота, а до края на сезона остават само два кръга.

РБ Лайпциг и Фортуна Дюселдорф завършиха напавно, въпреки че домакините водеха с 2:0 до 87-ата минута, но допуснаха две попадения във вратата си в рамките на само пет минути в края.

Кевин Кампъл в 60-ата и Тимо Вернер в 63-ата дадоха аванс на РБ Лайпциг. Стивън Скрибски в 87-ата и Андре Хофман в 92-ата донесоха точката за тима на гостите.

Байер (Леверкузен) се завърна на четвъртата позиция, след като победи с 3:1 Кьолн, а Хофенхайм спечели с 3:1 като гост на Аугсбург.

В класирането води Байерн, който е вече шампион със 76 точки. Борусия (Дортмунд) е с 66, РБ Лайпциг има 63. Следват Байер (Леверкузен) с 60 и Борусия (Мьонхенгладбах) с 59 точки.