БНР | 01.07.2020 06:31:52 | 225

Ювентус задържа аванса пред Лацио

Ювентус победа с 3:1 в гостуването си на Дженоа от 29-ия кръг на Серия "А". Преследвачът Лацио стигна до обрат с 2:1 при визитата си на Торино и така разликата от 4 точки между двата тима на върха се запази.

Ювентус проспа цялото първо полувреме в Генуа, но през втората част картина бе различна. Пауло Дибала откри резултата в 50-ата минута с удар по земя, който бе неспасяем за отличния до този момент Перин.

Кристиано Роналдо в 56-ата вкара втори гол, след като напредна през центъра и със силен удар порази целта.

Дъглас Коста в 73-ата минута направи резултата класически, като особено впечатляващо бе изпълнението му в обратния ъгъл.

Дженоа вкара почетен гол в 77-ата минута чрез Андреа Пинамонти.

За втори път в рамките на три дни Лацио направи обрат от 0:1 до 2:1 и продължава да преследва Ювентус в борбата за скудетото. Чиро Имобиле и Марко Пароло бяха точни за "римските орли" през втората част. Торино получи аванс още в 5-ата минута чрез Андреа Белоти, който вкара от дузпа.