БНР | 02.07.2020 03:41:50 | 212

Уест Хем с ценен успех в битката за спасение

Отборът на Уест Хем спечели много ценни точки в борбата за спасение на английската Висша лига по футбол, като победи Челски с 3:2. Гостите поведоха с гол на Виолиан от дузпа в 42-ата минута, като в 34-ата попадение на Уест Хем бе отменено след намеса на системата за видео повторения ВАР заради засада. С гол на Сучек (45) домакините изравниха, а 51-ата дори и поведоха след попадение на Антонио. Отново Вилиан порази вратата на домакините в 72-ата минута, но минута преди края влезлият като резерва Ярмоленко донесе победата на „чуковете“ след отлична контраатака.

Така Уест Хем се изкачи на 16-ата позиция с 30 т., а на последните три места са Астън Вила с 27, Борнемут с 27 и Норич с 21 т. Начело е станалият вече шампион Ливърпул с 86 т пред Манчестър Сити с 63 и Лестър с 55 т.