Fakti.bg | 11.07.2020 19:20:01 | 148

Ботев (Пловдив) излъга Черно море във Варна

Отборът на Ботев (Пловдив) спечели гостуването си на този на Черно море с 1:0 в последен и за двата отбора мач за сезон 2019/20. По този начин ''канарчетата'' си осигуриха участието в баража за определяне на последния български тим, който през следващия сезон ще играе в тунира Лига Европа. Пловдивчани ще научат своя съперник утре. Техен съперник ще е някой измежду Левски, Славия или ЦСКА.

Единственото попадение за Ботев отбеляза Антонио Вутов в началото на втората част.

Важно е да се отбележи, че Черно море изигра срещата без някои от най-добрите си футболисти, защото те се намират под карантина, тъй като дадоха положителен тест за COVID-19. На пейката липсваше и старши треньорът Илиан Илиев, който също е положителен за коронавирус.

В началните минути игра на „Тича“ гостите бяха по-активни. Още след в 7-ата минута ''жълто-черните'' бяха много близо до гола. Тодор Неделев бе оставен непокриt и топката достигна до капитана на „канарчетата“, който стреля по земя. Със сетни усилия стражът Миодраг Митрович успя да отклони топката, която се отби в десния страничен стълб и излезе в ъглов удар.

Четвърт час след първия съдийски сигнал Антонио Вутов бе изведен зад гърба на варненската защитата от Станислав Шопов. Ударът на юношата на Левски обаче премина покрай вратата.

В 28-ата минута Черно море създаде първата си по-сериозна голова опасност. Матиас Курьор се възползва от грешка на Филип Филипов, но ударът на нападателя бе париран от стража на гостите - Янко Георгиев.

В заключителните минути от първата част Тодор Неделев и Джонатан Перейра обстрелваха вратата на Митрович, но и при двата случая неуспешно.

Ботев (Пловдив) търсеше гола по-активно от своя съперник и заслужено стигна до попадение десетина минути след почивката. В 54-ата минута топката стигна до Антонио Вутов, който много добре я поведе и с чудесен диагонален шут матира Миодраг Митрович - 1:0.

В 70-ата Фабио Бурбано проби и потърси Антонио Вутов. Последва удар, който обаче бе блокиран от бранител на ''моряците''.

Десет минути преди изтичането на редовното време защитата на гостите на два пъти се пропука сериозно и като по чудо резултатът остана непроменен. В 79-ата минута Денислав Ангелов изведе с хитър пас Матиас Курьор, след което нападателят опита да прехвърли Янко Георгиев и успя да го стори, но топката бе изчистена от защитник на сантиметри пред голлинията.

Секунди по-късно Курьор отново успя да се изплъзне зад защитата на ''канарите''. Той остана очи в очи с вратаря Георгиев, но не успя да го преодолее. Ударът му не бе насочен добре и стражът успя да избие с крак.

До края Черно море не получи по-добър шанс да отбележи и последният съдийски сигнал прозвуча без промяна в резултата.