Fakti.bg | 17.07.2020 05:43:42 | 135

Реал Мадрид завоюва своята титла №34 на Испания

Отборът на Реал Мадрид завоюва своята титла №34 в своята славна история на Испания. Това стана факт, след като „кралския клуб” победи с 2:1 Виляреал на „Алфредо ди Стефано” и остави Барселона на 6 точки кръг преди последния рунд в Примера дивисион. Успехът бе желан от „белия балет” повече от всичко, след като в две поредни години големият враг – Барселона, вдигаше ценното отличие. Така това е трофей №11 за Зинедин Зидан в историята му като треньор на Реал. Същевременно Барселона не си направи и труда да направи нещо сериозно в този кръг, след като отборът преклони глава при домакинството си на Осасуна на "Камп Ноу" с 1:2.

Два гола на Карим Бензема (29 и 77), след които Висенте Ибора за Виляреал в 82-ата донесоха триумфа за „лос меренгес” в шеметната надпревара на испанското първенство. В добавеното време на мача пък гол на Марко Асенсио бе отменен.

Зинедин Зидан заложи на Родриго и Еден Азар като партньори на Карим Бензема в атака. В центъра отново се разчиташе на доказаните Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос.

Още в четвъртата минута Реал застрашни вратата на "жълтата подводница". Крайният бранител Дани Карвахал получи вдясно в наказателното поле на гостите и се опита да прехвърли Асенхо, но стражът внимаваше и улови. Териториалната доминация на "белия балет" продължи и след четвърт час Каземиро достави диагонално центриране за Бензема вляво. Френският играч стреля от воле, но топката премина встрани от вратата на Асенхо.

Секунди по-късно Лука Модрич видя пролука в защитата на Виляреал и отправи мощен удар с десния крак, но вратарят на Виляреал отново боксира встрани. В 29-ата минута Виляреал сбърка при изнасянето на топката, а Лука Модрич напредна и пусна вдясно за Бензема. Той с десния си крак между краката на Асенсио прати топката във вратата на гостите - 1:0.

Доминацията на Реал Мадрид продължи, като основно нападенията на домакините бяха отдясно. Все пак по-сериозният шанс дойде в 44-ата минута, когато Родриго и Карвахал в рамките на няколко секунди отправиха опасни центрирания, но отбраната на гостите се справяше и чистеше смело напред.

В добавеното време Вилареал поиска дузпа за нарушение на Серхио Рамос срещу Софиян Чакла, но Ернандес Ернандес не посочи бялата точка за "жълтата подводница". В 54-ата минута Дани Карвахал направи отличен пробив след пас на Лука Модрич. Той подаде успоредно за Бензема, чийто удар беше блокиран. Последва шут на Еден Азар, но и той бе отбит от крак на  бранител на Виляреал и опасността беше преустановена.

В 68-ата минута Шави Кинтила бе изведен вляво към наказателното поле на Реал. Куртоа стигна пръв до топката, а след дългото повеждане на левия краен бранител двамата се сблъскаха. Сериозно пострада стража на Реал, който бе ударен с коляно в главата. В 74-ата минута Чакла препъна Серхио Рамос и Реал Мадрид получи поредната си дузпа след рестарта на първенството, а това е и десетият наказателен удар за отбора на Зидан. Зад топката застана Серхио Рамос, който прецени да "чукне" встрани за Бензема, който вкара, но реферът видя, че Бензема влезе в наказателното поле предварително и отмени гола, който французинът вкара.

Реферът даде шанс за втори опит на Реал, а този път Бензема застана зад топката. Французинът с безпощаден изстрел прати топката в долния десен ъгъл на Асенхо - 2:0. Три по-късно пък Тони Кроос открадна топката след лош пас на Касорла и последва зловещо силен удар на германеца с левия крак, но топката се отби в напречната греда на Виляреал. Последва удар с главана Асенсио, но без успех.

Гостите намалиха резултата в 83-ата минута, след като Серхио Рамос покри засадата на Висенте Ибора, който с глава наказа Куртоа - 2:1.

В добавеното време на мача добрите реакции на Тибо Куртоа лишиха отбора Хави Кийеха от изравнителен гол след двойно спасяване на белгиеца, но това бе всичко в мача и титлата отиде при Реал Мадрид.