БНР | 18.07.2020 02:49:07 | 120

Бивш шампион се завърна във Висшата лига

Отборът на Лийдс Юнайтед се завръща във Висшата лига след 16-годишно скитане из долните нива на английския футбол.
Промоцията на "белите", трикратни шампиони, за последно през 1992 г., стана факт, след като в първа среща от предпоследния 45-и кръг на Чемпиъншип преследвачът Уест Бромич Албиън загуби с 1:2 от Хъдърсфийлд като гост.

Решителният гол за успеха на Хъдърсфийлд, който изкачи Лийдс в по-горната дивизия, вкара юношата на Арсенал Емил Смит-Роу в 86-ата минута. Преди това Хъдърсфийлд и Уест Бромич си бяха разменили по един гол през първото полувреме чрез Кристофър Уилък и Дара О'Шей.

В класирането в Чемпиъншип води Лийдс с 87 точки от 44 мача, пред Уест Бромич с 82 точки и Брентфорд с 81 точки.

Лийдс все още не си е гарантирал първото място в дивизията, като за тази цел се нуждае от точка в оставащите два кръга или грешна стъпка на Бренфорд в някой от тях.