Представят премиерно "Случаят Бедечка" в Стара Загора

Премиера на филма „Случаят Бедечка“ ще бъде направена тази вечер в Стара Загора. Документалната лента ще бъде завъртяна заради противоепидемичните мерки пред ограничена аудитория. Едва 30 души ще могат да я видят от 8,30 часа в къщата на архитекта. Утре обаче, поради големия интерес, на същото място и в същия час ще има втора прожекция.
Продължителността на филма е 68 минути. Негов продуцент и режисьор е Димана Шишкова. Анимациията е дело на Стефка Бенишева.
„Случаят Бедечка“ е своеобразна дискусия между засегнатите страни в казуса с едноименния старозагорски парк. Това са представители на граждански и екологични организации, наследници на собствениците на частни парцели в спорната територия, административни служители и независими експерти, споделя авторът на филма Димана Шишкова.
Филмът представя едно лично пътешествие, което започва от родния й град Стара Загора и преминава през три континента. С любопитни примери за усилията на гражданското общество в Берлин за запазването на бивше самолетно летище от застрояване и превръщането му в обществен парк; представянето на урбанистичен проект за устойчив град в панамската джунгла и среща с коренното население на Венецуела - филмът търси широк поглед за значението на зелените площи в градска среда и обществените проблеми, които съпътстват процесите на трансформацията им в България и по света.
В документалната лента участват Ивайло Клисуров, Райна Джогова, Първан Симеонов, Живка Александрова, Люба Петкова, Мариана Стоилова, Росица Джамбазова, Тенко Дянков, Живко Тодоров, Петко Еврев, Радка Кусева и други.
Какво сподели за филм режисьорът му Димана Шишкова, чуйте в прикачения звуков файл.
Прочети цялата публикация




Изложба по повод 3 март ще бъде открита в Стара Загора
Организация и провеждане на конните състезания за Тодоровден в Стара Загора и Тракийски университет
Представят книга, посветена на Апостола на свободата в РИМ – Стара Загора
В Стара Загора се проведе детският футболен турнир „Самарско знаме“, ясни са първенците
Детският спектакъл „Приключенията на Музичко“ се завръща в старозагорската опера
Кметът Живко Тодоров даде старт на цялостното обновяване на кв. „Градински“
Успешен финал на шестото издание на програмата за предприемачи BASE в Стара Загора
Стара Загора посреща XVI Международен турнир по художествена гимнастика „Купа Берое“ и приз „Карамфила Абаджиева“
Светлинно шоу в Стара Загора превърна 3 март в незабравим празник
Хванаха 61-годишен мъж, обрал 11-годишно момче в Стара Загора
Борислава Христова и Атинайкос се класираха за финала в Еврокъп
С още два полета българи бяха евакуирани от Обединените арабски емирства
Крайната десница в Европа се оказа в небрано лозе след атаката на САЩ срещу Иран
Български учен спечели престижна награда от 1 млн. евро за новаторски изследвания (СНИМКИ)
ЕИБ: Инвестициите в Европа са устойчиви, но трябва да се ускорят
Камарата на представителите гласува изслушване на главния прокурор за Епстийн
Тръмп е подложен на лечение заради обрив
Войната в Близкия изток ескалира на всички фронтове
Лацио и Аталанта не излъчиха победител в полуфиналния дуел за Купата на Италия