БНР | 26.07.2020 03:54:21 | 240

Завършиха квалификациите преди BMU eвропейския шампионат по мотокрос в Самоков

На легендарния мотополигон "Ридо" край Самоков беше проведен първият ден от програмата на третия кръг на BMU European Championship 2020 и втория кръг на Републиканския шампионат по мотокрос.

Завършиха свободните тренировки, квалификациите за място и първите маншове в МХ и МХ Seniors.

Ето и пилотите с най-бързи обиколки от квалификациите:

МХ50 - Андрей Сенчеа (КТМ, Румъния) - 1:43.048 минути.

МХ65 - Венцислав Тошев (КТМ, СК Мото Спорт Варна) - 2:27.376 минути.

МХ85 - Христиан Георгиев (КТМ, СК Мото Спорт Варна) - 2:13.039 минути.

МХ 2 - Жулиян Георгиев (Кавазаки, СК Киппен МХ Рейсинг тим) - 2:02.546 минути.

МХ 1 - Майкъл Иванов (КТМ, СМК Пловдив Мотор Спорт) - 1:59.204 минути.

В клас МХ се проведе първия манш, който беше спечелен от Юлиан Райчев (Кавазаки, СК Панчо рейсинг тим). Той поведе колоната от старта и не изпусна водачеството до финала. Райчев завърши с аванс от 8 секунди пред Йонуц Кояну (Ямаха, Румъния) и на 17 секунди пред третия Григор Царев (КТМ, Джи Ар Си Моторспорт 2020).

Още един състезателен манш се състоя в клас МХ Seniors (пилоти над 45-годишна възраст). Станко Боянов (Кавазаки, СМК НСА моторспорт) победи конкуренцията от 18 пилоти, като остави след себе си Атанас Петров (КТМ, АМСК АИТ Рейсинг тим) и Димитрис Керамидис (Сузуки, Гърция).

Днес от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При България в Самоков, а след него са и всички състезателни маншове от програмата.