Mediapool.bg | 22.08.2020 08:06:53 | 149

Севиля грабна купата на Лига Европа след тежка битка с Интер

Испанският Севиля триумфира спечели турнира на Лига Европа след зрелищна битка и победа с 3:2 срещу италианския Интер. Началото на двубоя бе изключително динамично. Севиля получи шанс да вкара гол още във 2-та минута след грешка на вратаря на Интер. Играчът на италианския тим успя да излезе от положение и даде начало на хубава контраатака, която изведе Ромелу Лукаку в наказателно поле на испанците. Защитникът Диего Карлос се видя принуден да го събории бе отсъдена дузпа. Лукакувкара и даде преднина за Интер. Само осем минути по-късно обаче Севиля изравни. Автор на гола стана Люк де Йонг, който засече с глава хубаво центриране на Навас отдясно. В 18-ата минута защитникът Севиля Диего Карлос игра с ръка в наказателно поле, носъдиите подминаха случаи и отказаха да прегледат ситуацията на видеоповторение. Треньорът на Интер Антонио Контеполучи жълт картон заради бурните си протести. Севиля поведе в резултата в 32-та минута, когато Де Йонгвкара второто си попадение. Той пак вкара с глава, след като засече центриране от пряк свободен удар. Интер изравни само три минути по-късно при подобна ситуация. Перфектното центриране на Брозовичот свободен удар намери Диего Годин, който с глава възстанови рвенството. Второто полувреме започна доста по-спокойно, но темпото постопенно се вдигаше. Интер изглеждаше уверен в своите възможности, но италианците изтърваха няколко чудесни положения. Така се стигна до 74-ата, когато испанският защитник Диего Карлос опита задна ножица, която излизаше извън вратата, но върналият се да помага в защита Лукаку протегна крак и отклони топката в собствената си мрежа. Голът бе записан на Карлос, което спести малка част от унижението за Лукаку. Интер имаше отлична възможност да изравни в 82-ата минута, но Жул Кунде изби от голлинията удар на резервата Алексис Санчес. В крайна сметка купата отиде при испанците.