БНР | 23.08.2020 16:55:03 | 110

Левски с най-лошия старт на сезона в историята си, падна от Царско село

Царско село надделя с 1:0 над Левски като гост и с актив от 7 точки и без допуснат гол оглави временното класиране във футболната Първа Лига на България.

"Сините" пък останаха без победа от началото на сезона и записаха най-лошия си старт в първенството със само 1 точка след три изиграни кръга.

Възпитаниците на Георги Тодоров продължават и без домакински успех в календарната година.

Царско село пък за първи път отбеляза гол във вратата на Левски и стигна до историческа първа победа срещу съперника. Успехът е дебютен като треньор на "Герена" и за Любослав Пенев.

Домакините владееха повече топката, но трудно преодоляваха добре подредения съперник.

В 12-ата минута след самостоятелна акция през центъра Паулиньо се измъкна сам срещу вратаря, но шутира край целта от 11-12 метра.

Последва и пропуска на Здравко Димитров, но като цяло положенията за левскарите не бяха много.

Найджъл Робърта получи контузия на десния кръг и беше заменен принудително малко преди края на първото полувреме от Мартин Петков.

Секунди преди почивката Царско село поведе в резултата с първия си точен удар в мача. Ивайло Марков центрира от ляво към далечната греда и Божидар Васев с глава прати топката в мрежата на неубедителния в ситуацията Николай Михайлов.

След почивката "сините" опитаха на натиснат, но не стигнаха до много шансове в атака.

В 72-ата минута при контраатака Мохамед Брахими от гостите беше изведен сам срещу вратаря, но се забави и притичалият Здравко Димитров успя да му избие топката точно преди той да нанесе удар към вратата.

Левски имаше най-добрия си шанс да изравни в 88-ата минута. Здравко Димитров центрира от фаул, Тома Даске засече с глава в гредата, а топката отскочи към Живко Атанасов, който от 3-4 метра стреля отново в напречната греда вместо в опразнената врата.

Показателно за кризата на "Герена" е и това, че на същата дата преди 14 години Левски елиминира Киево след 2:2 в реванша във Верона и стана първият български отбор, който си осигурява място в групите на Шампионската лига, а днес се намира в дъното на класирането в български шампионат.