БНР | 03.09.2020 21:00:25 | 112

Изпуснахме Република Ирландия в последните секунди

Отборът на България стартира с равенство 1:1 с Република Ирландия в група 4 на Лига В на турнира на УЕФА Лига на Нациите. Попадението за нашите беше дело на Божидар Краев, който в 56-ата минута оползотвори подаване на Тодор Неделев през центъра. Шейн Дъфи вкара 4-ия си гол за Ирландия в 93-ата минута, след като засече центриране от корнер.

България продължава с отрицателния си баланс срещу този противник. Също така остава и все така негативната серия на тима ни, който има едва една победа в последните 14 мача. След три дни нашите национали гостуват на Уелс във втората си среща, която е и последна преди решителния бараж с Унгария за място на Евро 2021.
В 13-ата минута ирландците пропуснаха първата чиста възможност, но тя дойде след неконцентрирана изява на Кристиян Димитров. Вратарят Георгиев му подаде топката от начален удар, но Аарън Конъли му я открадна и от минимален ъгъл опита да вкара, но безуспешно.
В 28-ата минута се отвори и много добра възможност за България. Антон Недялков намери Неделев с чудесен диагонал от ляво, но лидерът на Ботев (Пловдив) беше застигнат от ирландски бранител и все пак опита да прехвърли вратаря, но топката мина над гредата.
В 44-ата минута българите се разминаха с попадение в своята врата, след като Джеф Хендрик проби от дясно, като пробяга почти 40 метра. Той влезе в зоната от дясно и подаде в центъра, но Калъм О'Доуда се размина с топката и не успя да я насочи в мрежата на Георгиев. Малко по-рано имаше възможност и за Спас Делев, който пое топката и нахлу в наказателното поле, но не спъна сам и пропиля възможността.

Шест минути след началото на второто полувреме отново Аарън Конъли се възползва от грешка на Кристиян Димитров. Ирландецът стреля, но макар и с рикошет, вратарят Георгиев улови. Но отлично движение на Божидар Краев позволи на Неделев да му подаде между централните защитници. Нападателят на Мидтиланд овладя, елиминира Шейн Дъфи и с второто си докосване я прати между краката на вратаря Дарън Рандълф в 56-ата минута.

10 минути преди края нашите можеха да направят 2:0, след като Неделев и Костадинов комбинираха, а топката стигна до резервата Карагарен. Крилото на Локомотив (Пловдив) обаче стреля нескопосано в аут.

Съдията от Австрия даде пет минути добавено време и в 3-ата капитанът на ирландците Шейн Дъфи изравни с глава. Роби Брейди центрира от корнер, всички наши играчи в наказателното поле се литнаха на първа греда, а в задната част остана само неориентираният Пламен Гълъбов, който почти не оказа съпротива на Дъфи- 1:1.