БНР | 05.09.2020 06:54:25 | 111

Трета победа на Джокович на Ю Ес оупън

Лидерът в схемата при мъжете Новак Джокович продължи пълната си доминация на откритото първенство по тенис в САЩ с победа с 6:3, 6:3, 6:1 срещу германеца Ян-Ленард Щруф в мач от третия кръг. Следващият съперник на сърбина ще бъде испанецът Пабло Кареньо Буста, който се наложи s 6:4, 6:3, 6:2 над литовеца Рикардас Беранкис.

Джокович, трикратен шампион във Флъшинг Медоус, не бе затруднен в нито един момент от Щруф, който бе спечелил само един сет срещу сърбина в петте мача помежду им до момента. Двамата запазиха собствените си сервиси до осмия гейм, когато германецът изпрати форхенд извън полето и Джокович поведе с 5:3. Той запази преднината си за сета.

"Изиграх много, много добър мач", каза Джокович след 600-та победа в кариерата си на твърди кортове.

"Разчетох отлично сервисите му, направих така нужния брейк за първия сет и не допуснах такъв от моя страна, въпреки че той имаше една или две възможности. Добре е, че това не се случи, защото така развитието на целия мач можеше да бъде различно. Щруф е много агресивен и мощен, но аз се движех добре по корта. Говоря най-вече за втория и третия сет", каза лидерът в схемата след края на мача.

Джокович и Марин Чилич, който спечели US Open през 2014, са единствените тенисисти в мъжката схема с трофей от Големия шлем.

Хърватинът Борна Чорич спаси шест мачпойнта и преодоля пасив от 1:5 в четвъртия сет, за да се наложи с 6:7(2), 6:4, 4:6, 7:5, 7:6(4) срещу четвъртия в схемата Стефано Циципас от Гърция. Германецът Александър Зверев пък бе забавен от здравните служби заради COVID-19 протоколите, но в крайна сметка се наложи с 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:2 над Адриан Манарино.

"Казаха ми, че има много малък шанс да играем. Звъннаха от американските власти и забраниха на Манарино да играе (заради контакт със заразения от коронавирус Беноа Пер), но след известно време и няколко обрата излязохме на корта", заяви след срещата Зверев.

Денис Шаповалов спечели дуела на изгряващите звезди в Северна Америка, след като се наложи с 3:6, 6:3, 4:6, 7:6(5), 6:2 срещу Тейлър Фритц. Белгиецът Давид Гофен, номер 7 в схемата, пък победи сърбина Филип Крайнович с 6:1, 7:6(5), 6:4 и преодоля третия кръг US Open за четвърти пореден път.