БНР | 05.09.2020 17:36:13 | 190

Младите ни волейболисти започнаха с 3:0 европейското

Националният отбор на България по волейбол за юноши до 18 години стартира отлично на европейското първенство в Италия – победа над Белгия с 3:0 (25:17, 25:21, 25:23) в първия си мач от групата в Марсиковетере. Състезателите на треньора Мартин Стоев доминираха през целия мач, като резултатът, особено в третия гейм, можеше да е далеч по-изразителен. В тази част българите поведоха с 11:2, но последва отпускане, като белгийците успяха да наваксат. Все пак националите ни не допуснаха изненади, показаха класата си в решителните минути и затвориха мача с чиста победа.

Селекционерът Мартин Стоев започна със следния стартов състав: Стоил Палев, Александър Николов, Ерик Стоев, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов, Георги Татаров, либеро - Калоян Вълчинов (Владимир Гърков, Венислав Антов, Борислав Николов).

Реализатор за победата на България стана Александър Николов с 23 точки (2 аса, 3 блока). Георги Татаров добави 12 точки ( 1 блок). Ерик Стоев приключи с 11 точки ( 1 ас, 3 блока)

Следващият мач на България е срещу Турция на 7 септември от 18 часа българско време.