Cross.bg | 20.09.2020 06:14:00 | 112

Надал отпадна от турнира в Рим, Джокович продължава напред

Световният №2 Рафаел Надал отпадна от "Мастърс" турнира в Рим след изненадваща загуба в два сета от Диего Шварцман 2:6, 5:7 в среща от четвъртфиналите. Деветкратният шампион в италианската столица не показа най-доброто от себе си, докато аржентиснкият му съперник беше на висота. Шварцман допусна много малко грешки, докато Надал имаше срив в играта си. Испанецът завърши с едва 43% вкаран първи сервис и само 48% спечелени точки при него (13 от 27). Той беше пробит общо пет пъти в мача. В следващия кръг Шварцман ще играе с Денис Шаповалов, който отстрани Григор Димитров. В друг интригуващ мач Новак Джокович победи 97-ия в света Доминик Кьопфер с 6:3, 4:6, 6:3. Световният №1 се нуждаеше от 2.12 часа, като си изпусна нервите след загубения втори сет и счупи ракета. Все пак сърбинът намери сили, за да се справи с германския си опонен. В полуфиналите той ще играе с Каспер Руд, който отстрани четвъртия поставен Матео Беретини. Джокович продължава да няма загуба през 2020 г., след като отпадна от US Open заради дисквалификаация. Сърбинът е с 29 поредни успеха.