БНР | 27.09.2020 18:50:40 | 428

Девет от Монако измъкнаха победата срещу Страсбург

Лион остава само с една победа след началото на сезона във Франция, а днес завърши 1:1 в 5-ия кръг като гост на Лориен. С днешното равенство Лион е на 10-о място с 6 точки, като няма победа след първия кръг.

Гостите от Лион започнаха активно и до почивката имаха две добри атаки, които бяха пропилени от Бруно Гимараеш и Максуел Корне. След почивката на терена се появи и Мемфис Депай, за който се говори, че му предстои трансфер. Но в 63-ата минута бретонците поведоха с 1:0 благодарение на топовния удар на Йоан Уиса. Десет минути по-късно Лео Дюбоа, в 74-ата минута, изравни след самостоятелен пробив.

По-рано днес с девет души Монако измъкна победата с 3:2 над закъсалия Страсбург. Две попадения се отличи Уисам Бен Ядер, а третата победа за монегаските ги изкачи на 5-о място с 10 точки, колкото имат още три отбора.

Бен Ядер, който през миналата година си подели голмайсторската корона с Килиан Мбапе от Пари Сен Жермен, откри резултата в 9-ата минута. А малко преди края на първата част десният бек Рубен Агияр направи 2:0 за домакините.
След това Мехди Шаири върна едно попадение за Страсбург, но в 53-ата минута Бен Ядер покачи на 3:1 след втора асистенция в мача на Кевин Фоланд.

При този резултат червени картони от Монако видяха халфът Орелиен Чуамени и защитникът Алекс Дисаси. В 70-ата минута гостите намалиха от дузпа, реализирана от Людовик Ажорке.

Монпелие се измъкна с 2:2 при гостуването си на един от аутсайдерите Дижон, като точката осигури Теджи Савание от дузпа в последната минута. С това равенство оранжево-сините имат 10 точки, заемат 4-о място, изоставайки на 3 от лидера Рен.
Ним и Ланс завършиха 1:1, като Игнасиус Ганаго откри за гостите от Нормандия в 34-ата минута, след това обаче напусна терена с травма в бедрото. За него това беше четвърто попадение през сезона, което дойде от паса на Гаел Какута. Домакините от Ним изравниха чрез Зинедин Ферхат три минути преди последната свирка.