БНР | 02.10.2020 19:18:33 | 199

Камбуров с хеттрик срещу Ботев (Пловдив)

ЦСКА 1948 постигна третата си победа в шампионата, след като в мач от осмия кръг разгроми с 5:0 като домакин Ботев (Пловдив). "Червените" реализираха пет гола във втори пореден мач, а с хеттрик се отличи ветеранът Мартин Камбуров.

Срещата започна двуостро и в първия половин час нямаше индикации, че домакините ще стигнат до толкова изразителна победа. Дори напротив, в първите минути вратарят им Даниел Наумов имаше работа и спаси няколко опасни изстрела към вратата си. Всичко обаче се промени в 36-ата минута, когато ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпи за игра с ръка на бранител на Ботев в наказателното поле.

Мартин Камбуров бе точен за 1:0, а секунди преди почивката ветеранът комбинира с Галин Иванов, който от воле с левия крак вкара за 2:0.

Пет минути след подновяването на играта Георги Русев също записа името си сред голмайсторите, а между 64-тата и 68-мата минута Камбуров оформи хеттрика си с нови два гола, с които резултатът набъбна до 5:0.

В последните минути темпото на игра спадна, а гостите можеха да вкарат почетен гол, но на няколко пъти Атанас Илиев нямаше късмет при завършващия удар.

С победата ЦСКА 1948 излезе на четвърта позиция в класирането с 12 точки, докато Ботев е на 12-о място с 8 пункта.

ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив) 5:0

1:0 Мартин Камбуров 36-дузпа

2:0 Галин Иванов 45+2

3:0 Георги Русев 50

4:0 Мартин Камбуров 64

5:0 Мартин Камбуров 68

ЦСКА 1948: Даниел Наумов - Сашо Александров, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Лазар Марин - Серкан Юсеин, Васил Шопов (69-Ивайло Климентов) - Галин Иванов, Георги Русев (69-Андон Гущеров), Даниел Александров (76-Даниел Младенов) - Мартин Камбуров (83-Ангел Бастунов)

Ботев (Пловдив): Георги Аргилашки - Филип Филипов (54-Станислав Шопов), Станислав Работов, Виктор Генев, Джонатан - Мишел Еспиноса, Славчо Шоколаров - Мите Цикарски, Тодор Неделев, Кристиан Добрев (20-Димитър Тонев - 69-Бисер Бонев) - Атанас Илиев