БНР | 03.10.2020 19:13:07 | 116

Лийдс удържа Манчестър Сити с 1:1

Лийдс и Манчестър Сити завършиха наравно 1:1 в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Отборът воден от Пеп Гуардиола има едва 4 точки досега, докато домакините водени от Марсело Биелса събраха 7 пункта.

Новото попълнение на "гражданите" Рубен Диаш направи своя дебют. Сити поведе още в 17-ата минута чрез Рахим Стърлинг. Той получи пас на границата на наказателното поле, преодоля двама бранители, след което с мощен удар не остави шансове на Мелие.

Домакините стигнаха до своя изравнителен гол в 59-ата минута чрез Родриго Морено, който се появи в игра три минути преди това. След корнер Едерсон сгреши фатално и изпусна топката, която рикошира в гърба на Менди и се озова в краката на испанеца, а той от малкото наказателно поле не сгреши.

До края на срещата и двата отбора пропусна добри възможности да стигнат до успех.