БНР | 04.10.2020 16:54:33 | 192

Локомотив (Пд) лидер в първа лига след успех в Стара Загора

Отборът на Локомотив (Пловдив) оглави класирането в първа професионална футболна лига, след като победи с 3:1 Берое в Стара Загора. Носителите на купата на България са с актив от 18 точки след осем мача и водят с две на шампиона Лудогорец, чийто мач с Арда бе отложен заради голям брой заболели с COVID-19 в тима от Кърджали.

Локомотив поведе още в 13-ата минута на срещата, когато Лукас Салинас центрира от лявото крило, а Диниш Алмейда бе оставен сам пред Християн Василев и завърши атаката с гол с глава. Берое изравни в 31-та минута. Голмайсторът на пловдивчаните събори в наказателното поле Алиун Фал и Волен Чинков даде дузпа, която Иван Минчев реализира. Минчев бе много близо до втори гол в началото на второто полувреме, когато негов шут от статично положение мина близо до страничната греда на Мартин Луков.
Локомотив поведе отново в 64-та минута с втория си удар към вратата на Берое. Лукас Салинас направи втора асистенция с центриране от пряк свободен удар, а новопривлеченият Кристиан Илич засече топката с глава за 1:2. Той се разписа само шест минути след появата си в игра на мястото на Парвиз Умарбаев.
Берое натисна след гола на Илич, но не стигна до чисто положение, а Луков изби един опасен удар на Минчев от далечно разстояние.
В самия край на мача се стигна и до масово сбиване, в резултат на което по един играч от двата отбора получи жълт картон, а голмайсторът на домакините Иван Минчев бе изгонен от игра. В третата минута на добавеното време пък Локомотив получи дузпа, която бе реализирана от капитана Димитър Илиев за крайното 3:1 в полза на пловдивчани.