Fakti.bg | 17.10.2020 16:47:57 | 137

Царско село спря Лудогорец при дебюта на Десподов

Царско село спря Лудогорец в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Тимът на Любо Пенев завърши 1:1 с разградчани. Ихинио Марин откри резултата за гостите от дузпа в 28-ата минута, а Клаудиу Кешеру направи пропуск от бялата точка в 83-ата минута. В 94-ата минута Лъчезар Балтанов донесе точката на своя тим. Двубоят започна доста спокойно от страна и на двата отбора. Едва в 5-ата минута Божидар Васев отдясно центрира опасно в наказателното поле на домакините, но Георги Терзиев изби с глава. Постепенно футболистите на Лудогорец установиха превес във владеенето на топката и логично стигнаха до първите си възможности за гол. В 11-ата минута Елвис Ману от пряк свободен удар шутира в стената на гостите, а секунди по-късно Бернард Текпетей с чудесна индивидуална акция си освободи позиция за стрелба, но ударът му мина встрани от вратата на Царско село. В 28-ата минута домакините поведоха, след като получиха подарък от Бандаловски. Защитникът на Царско село игра нескопосано в своето наказателно поле и вместо с глава, удари топката с ръка без да е притесняван от съперник. Реферът Георги Николов не се поколеба да отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Ихинио Марин. В последните пет минути на първото полувреме и пред двата отбора се откриха добри възможности за гол. Най-напред левият бек на Царско село Ивайло Марков центрира в наказателното поле, където Панайотис Лука се измъкна от бранителите и стреля с глава, но топката мина над вратата.

Секунди по-късно страхотна намеса на Джони Пласид попречи на Лудогорец да отбележи второ попадение. Стражът на гостите отрази удар на Каули Оливейра, а след това поправи неубедителната си изява, избивайки с крак добавката на Ихинио Марин. Дебют за Лудогорец в 55-ата минута направи Кирил Десподов, който замени един от най-активните до момента Бернард Текпетей.

В 83-ата минута домакините получиха право да изпълнят втора дузпа. Десподов финтира Ивайло Марков и бранителят го препъна. Зад топката застана влезлият като резерва Клаудиу Кешерю, но силният му шут мина над вратата. В добавеното продължение Лъчезар Балтанов шокира разградчани за 1:1.