БНР | 17.10.2020 19:23:38 | 404

ЦСКА София без победа в 5 мача, завърши наравно с Берое

ЦСКА София завърши 1:1 с Берое в мач от 9-ия кръг на Първа лига. "Червените" нямат победа в първенството вече пет поредни мача и заемат четвъртото място в таблицата с 14 точки, на 4 след лидера Локомотив Пловдив, който има и мач по-малко. Берое пък е трети с точка повече от ЦСКА.

Старши треньорът на ЦСКА Стамен Белчев направи много промени в сравнение с последния шампионатен мач срещу Етър. В състава след прекаран коронавирус се завърна Петър Занев, като титуляри започнаха още новите попълнения Тибо Вион, Адалберто Пеняранда и Джером Синклер.

В първите минути гостите от Стара Загора имаха териториално превъзходство на "Българска армия" и атакуваха с повече острота. Най-деен бе Гаюс Макоута, който сериозно тормозеше защитата на ЦСКА. В 35-а минута Макоута навърза няколко защитници в червено, но в последния момент Занев спря устрема му със самоотвержен шпагат.

Второто полувреме започна перфектно за Берое. В 48-а минута Фуртадо центрира от дясно и непокритият Макоута с глава прати топката в мрежата на Бусато.
ЦСКА отговори светкавично. В 54-а минута Валентин Антов бе точен с глава след центриране от корнер.

Последваха силни минути за "червените", които подкрепяни от своите фенове, се вдигнаха на щурм и създадоха няколко мелета в наказателното поле, които не завършиха с попадение. Най-добрата ситуация се откри пред Али Соу, който бе изведе от Мазику в ляво от вратата, но ударът му бе париран добре от вратаря на Берое и топката се отби от външната страна на гредата.

Берое постепенно отново овладя средата на терена и изнесе играта в по-предни позиции. В 78-а минута националът Александър Цветков проби опасно от дясно, но стреля в аут.

В добавеното време Али Соу можеше да донесе трите точки за ЦСКА, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. В последните секунди и Греъм Кери опита мерника си с удар отдалеч, но топката премина на сантиметри над напречната греда.