БНР | 18.10.2020 14:16:07 | 179

Ботев (Враца) и ЦСКА 1948 не си вкараха голове

Ботев (Враца) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Двата отбора изиграха двуостър мач на стадион "Христо Ботев" във Враца с поделено надмощие и логично си поделиха по една точка.

Гостите от София първи получиха възможност да поведат в резултата още в началните секунди, но Лазар Марин не намери рамката на вратата от чиста позиция.

В средата на първата част Сашо Александров получи удобна топка пред границата на наказателното поле, но стреля в аут.

Ботев Враца също имаше своите възможности, като най-чистата пропусна Том, който стреля в опразнената врата след грешка на вратаря Наумов, но топката тупна пред голлинията и прехвърли вратата.

В началото на второто полувреме домакините от Враца имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Генов, но реферът Валентин Железов подмина ситуацията.

В 68-а минута Атанас Зехиров бе изведен зад гърба на отбраната, той опита успореден пас към Петър Атанасов, но топката му дойде малко дъгла и не успя да нанесе завършващ удар.

Малко преди края и резервата Чавдар Ивайлов стреля опасно, но отново в аут.

В 84-а минута в игра за ЦСКА 1948 се появи Ивайло Чочев, за когото това бе завръщане в игра след година и половина извън терените. Чочев не бе играл от март 2019 година, когато получи тежка контузия на мач за националния отбор на България срещу Черна гора.