БНР | 23.10.2020 02:58:46 | 263

Милан победи Селтик в сблъсъка на бившите европейски шампиони

Милан победи с 3:1 Селтик в сблъсъка на бившите европейски шампиони, който предложи първия кръг в група "Н" на Лига Европа.

"Росонерите", които са лидер в класирането на Серия "А", затвърдиха добрата си форма в Глазгоу. Още преди почивката Раде Крунич и Брахим Диас дадоха солиден аванс на гостите, но в 76-ата минута норвежецът Мохамед Елюнуси върна надеждите на Селтик с гол за 1:2.

Крайното 3:1 в полза на Милан обаче оформи друг норвежец - Йенс Хауге, в добавеното време на мача.

В другия двубой от групата френският Лил се наложи с 4:1 в Прага при гостуването си на Спарта. Българският национал Мартин Минчев се появи в игра в добавеното време на двубоя, когато всичко бе съвсем ясно.

Ладислав Крейчи бе изгонен с червен картон още в 23-тата минута, което улесни задачата на Лил. Точно преди почивката Юсуф Язъчъ откри за френския тим, но веднага след почивката Борек Дочкал изравни за 1:1.

Язъчъ вкара втори гол за Лил в 60-ата минута, а Джонатан Иконе покачи на 3:1 в 66-ата минута. Четвърт час преди края турският национал Язъчъ оформи хеттрика си, а с това и крайния резултат.

В най-зрелищния мач за вечерта от група "I" Виляреал победи с 5:3 турския Сивасспор.

Такефуса Кубо и Карлос Бака вкараха два гола за "жълтата подводница" до 20-ата минута, но на почивката резултатът бе равен - 2:2, след като Оларенважу Кайоде и Мустафа Ятабаре бяха точни за турския тим. Между попаденията им Бака пропусна дузпа за Виляреал, но домакините все пак стигнаха до трети гол в 57-мата минута чрез Хуан Фойт. В 64-тата минута Макс Градел изравни отново, но в края на мача с два гола на Пако Алкасер Виляреал изкова зрелищната си победа.

В другия мач от групата Макаби Тел Авив спечели с 1:0 срещу азербайджанския Карабах с гол на Йонатан Коен в началото на мача.

В група "G" английският Лестър записа дебюта си в Лига Европа с класически успех с 3:0 над украинския Зара Луганск. Нигериецът Келеши Ихеаначо вкара гол и асистира за другите два, като те бяха дело на Джеймс Мадисън и Харви Барнс. Със същия резултат Спортинг Брага победи АЕК Атина. Вендерсон Галено, Паулиньо и Рикардо Орта вкараха головете за победителите.

В група "L" фаворитът Хофенхайм победи с 2:0 сръбския първенец Цървена звезда. Точни за германския тим бяха Кристоф Баумгартнер и Мунас Дабур през второто полувреме. В същото време Слован Либерец спечели с 1:0 срещу Гент с гол на Абдула Юсуф в 29-ата минута.

В последната група за вечерта - "К", победител не бе излъчен. Австрийският Волфсбергер и руският ЦСКА Москва приключиха при 1:1, а Динамо Загреб завърши 0:0 у дома с холандския Фейенорд.