БНР | 26.10.2020 17:53:43 | 88

Ботев (Пд) надигра съименника си от Враца

Футболистите на Ботев (Пловдив) победиха с 2:0 Ботев (Враца) в среща от 10-ия кръг от Първа лига, изиграна на базата на "канарчетата" в пловдивския квартал Коматево. Във втората минута Димитър Тонев от домакините излезе на опасна позиция, вратарят на врачани Красимир Костов не успя да хвана топката, но съотборникът му Васил Добрев я изчисти. Гостите отвърнаха с опасна атака три минути по-късно, но Юлиян ненов стреля неточно. Три минути по-късно Юлиан Ненов от гостите пропусна да се разпише от чиста позиция. В 25-ата минута отново той се отзова на удобна позиция, но пропусна. След десет минути младият таланта на домакините Димитър Тонев отправи неточен удар след опасна атака. Четири минути преди почивката отново той се освободи в наказателното поле и стреля, но вратарят на врачани изби коженото кълбо.

Второто полувреме започна с разменени остри атаки. В 47-ата минута Георги Аргилашки изби топката след коварно центриране на Димитър Буров. След седем минути Димитър Тонев получи получи топката след Тодор Неделев, но падна в наказателното поле на съперника и я загуби. Домакините поведоха в резултата в 56-ата минута. Славчо Шоколаров центрира по земя в наказателното пъле на гостите. Крисимир Костов изби коженото кълбо, но те се удари в тялото на Атанас Илиев и влезе във вратата на врачани за 1:0. Домакините заиграха по-уверено и стигнаха до второ попадение. Негов автор стана именникът Димитър Тонев в 66-ата минута. Той овладя топката, влезе в наказателното поле на врачани и прати топката в горния десен ъгъл за 2:0. Този гол обезкуражи гостите, които не успяха  на реагират. В 74-ата минута Тодор Неделев стреля опасно, но топката излезе в аут. Домакините продължиха да са по-активни, но пропуски пред вратата на противника направиха Тодор Неделев и Атанис Илиев.