БНР | 07.11.2020 14:29:58 | 155

Берое с класика срещу Литекс

Футболният Берое победи тима от Втора лига Литекс с 3:0 в контролна среща, която се изигра на Спортната база "Берое" в Стара Загора. Нападателят Алиун Фал в 29-та минута можеше да вкара първия гол в полза на домакините, но  ударът му срещна гредата. Все пак той стана факт в 39-та минута, когато Еривалдо центрира в пеналта, а там Кукула се извиси над всички и прати топката в мрежата след удар с глава - 1:0.

След почивката заралии удвоиха преднината си в 58-та минута, когато Охене получи пред наказателното поле и намери Лебон в пеналта. Французинът прати топката в мрежата с прецизен удар - 2:0. В 80-ата минута старозагорският тим вкара и трети гол. Крум Стоянов центрира и Димо Бакалов триково намери Октавио, който не сбърка от близка дистанция за крайното 3:0.