БНР | 12.11.2020 05:53:21 | 211

Шампионът Балкан с изненадваща загуба в първенството

Черноморец поднесе първата голяма изненада в Националната баскетболна лига при мъжете от началото на сезона. В отложения от първия кръг мач тимът надви Балкан с 87:79 в "Арена Ботевград". Това бе първи мач от българското първенство в Ботевград след повече от осем месеца. Поради различни травми и здравословни проблеми старши треньорът на домакините Йовица Арсич не можеше да разчита на Димитър Димитров, Станимир Маринов и Денислав Вутев. Той използва в ротацията си едва седем души през целия мач, а дебют направи новото попълнение на тима Дарко Балабан. В групата на Васил Евтимов пък отново не бе Георги Митровски. Срещата бе особено оспорвана, пълна с динамика в резултата и обрати. Редовното време завърши при 71:71. Бургазлии направиха серия от 8:0 в началото на добавеното време и това се оказа достатъчно за тях, за да удържат първа победа.

Дианте Болдуин завърши с 24 точки за 41 минути на терена за победителите. 17добави капитанът Константин Коев, като 12 от тях той вкара в третата част. С 15 точки се отличи Евгени Хаджирусев, с 14 - Марвин Смит, а с 10 - Милош Милодрагович. За домакините Таджуан Аджии завърши с 25 точки. Балабан дебютира с 14. Божидар Аврамов и Девонте Джордан записаха по 12, а с 11 се включи Крис Минков.

В събота Балкан приема Берое, а Черноморец гостува на Черно море в други отложени срещи от шампионата.