БНР | 13.11.2020 08:22:49 | 233

Англия успя да спечели срещу Ирландия след 35 години

Отборът на Англия се наложи с 3:0 у дома над Ирландия в приятелски мач, игран на "Уембли". Голове на Хари Магуайър, Джейдън Санчо и Доминик Калвърт-Люин осигуриха първия успех за "трите лъва" срещу "зелените" от 1985 година насам. България гостува на ирландците н Дъблин на 18 ноември в последен мач от Лигата на нациите.

В 18-ата минута капитанът Магуайър изведе домакините напред в резултата след удар с глава и асистенция на Хари Уинкс.
Точно 13 минути след това Санчо направи 2:0 с диагонален удар и пас на Джак Грийлиш.
Англичаните имаха множество голови шансове след почивката и Калвърт-Люин от дузпа оформи класическия успех в 56-ата минута.

Англия имаше шест равенства в последните си шест двубоя с ирландците. През 1995 година двубоят между двата отбора в Дъблин беше прекратен и не завърши заради сериозни проблеми с публиката. Предишният успех на поданиците на кралицата беше с 2:1 в приятелска среща.

На мача в Лондон дебют за Англия направи 17-годишният Джъд Белингам от германския Борусия (Дортмунд). Той е третият най-млад играч с участие за английския тим след Тио Уолкът и Уейн Рууни.