БНР | 13.11.2020 09:39:39 | 130

Везенков със силен мач в Евролигата

Гръцкият Олимпиакос (Пирея) се наложи със 75:71 над гостуващия АЛБА (Берлин) и записа пета победа в 8-ия кръг на баскетболната Евролига. С този успех червено-белите са на 3-о място в класирането, като изостават от Барселона (7-1) и Байерн (Мюнхен) с 5-2.

Българинът Александър Везенков направи пореден силен мач в турнира. Крилотоигра 22 минути и вкара 11 точки, след като се появи от пейката. Той отбеляза две тройки, две стрелби за две точки и два наказателни удара. Освен това Везенков овладя три борби под кошовете и подаде едно завършващо подаване.

Шакил Макисик вкара 14 точки за втората поредна победа на Олимпиакос, като добави 3 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки. Ливио Жан-Шарл остана с 13 точки, 5 рибаунда и 2 блокади.

Олимпиакос изоставаше с 15 точки във втората четвърт, но серия от 27:9 в третия период нещата се обърнаха в тяхна полза. За германците от АЛБА, заемащи предпоследното 17-о място само с 1 успех, Нийлс Гифи влезе от пейката и вкара 13 точки, взе 6 борби и подаде 4 асистенции.

ЦСКА (Москва) регистрира трета поредна победа в Лигата, след като се справи с Баскония Гастейц с 89:86. Това е победа под номер 500 за московските армейци в този турнир и по този начин стават първия отбор, който докосва тази кота.

За ЦСКА победата също е и пета и те се изравняват с Олимпиакос. Дарън Хилбърд вкара 31 точки, като имаше и 7 успешни тройки. Даниъл Хакет добави 16, а Уил Клайбърн и Токао Шенгелия се отличиха с по 12. Баскония има 6 мача и само 2 победи в тях.

Лидерът Барселона буквално размаза Фенербахче - 97:55. Кайл Кърич наниза 7 тройки от 8 опита и завърши мача с 25 точки. Роландс Смитс прибави 20.

Макаби (Тел Авив) също взе престижна победа, разгромявайки Жалгирис (Каунас) с 85:57. Това е трети успех за израелците, които са извън топ 8. Литовският шампион пък слезе на 5-о място с 5/3.