Mediapool.bg | 19.11.2020 06:02:05 | 127

България удържа равен в Дъблин и зае последно място в групата си в Лигата на нациите

Националният отбор на България по футбол удържа нулево равенство при гостуването си срещу Ирландия в сряда вечерта. Това беше последния мач от група 4 в Лига В на турнира Лига на нациитеза българския тим, който завърши последен в групата с актив от 2 точки. Така в следващото издание на турнира, което трябва да започне през юли 2022 г., националният ни отбор по футбол ще играе в Лига С, където са отборите на Гърция, Косово, Беларус, Грузия, Северна Македония, Люксембург, Азербайджан и други. В сравнение с предишните двубои, които загубихме безславно, този път националите показаха сравнително по-добра игра. Старши треньорът на отбора Георги Дерменджиев бе затруднен при определянето на състава, заради липсата на 10 футболисти, от които седем бяха заразени с коронавирус. В деня на мача стана ясно, че и Доминик Янков ("Лудогорец") няма да играе заради травма. Това принуди Дерменджиев да пусне като титуляр в защита дебютанта Георги Ангелов ("Берое"), а като резерви влязоха още двама новоповикани - Александър Василев ("Берое") и Денислав Александров ("ЦСКА 1948"). Въпреки това националите стояха прилично на терена и до почивката Галин Иванов и Димитър Илиев изпуснаха добри положения. През втората част националният отбор също имаше възможностда отбележи попадение. Най-чистото положение бе в 66-ата минута, когато защитникът Кристиян Димитров не улучи вратата от няколко метра. Божидар Краев също изпусна отблизо. Ирландците също имаха своите възможности да вкарат чрез Джейми Колинс, Ронан Къртис и Роби Брейди, който в 68-ата минута улучи и напречната греда. Последните минути на срещата те упражниха натиск пред българската врата, но без успех. Така България остана без победа в групата. Ирландия завърши на 3-то място с 3 точки. "Играхме за победа този мач. Имаше нови момчета, но вие знаете каква е обстановката. Имаше дебютанти... Мисля, че в дефанзивната фаза отборът се справи добре, но тези ситуации, които имахме напред, не успяхме да оползотворим. Направих смени, защото исках да се освежи атаката, понеже се почувства умора в играчите. В тези мачове се оказа, че трудно вкарваме голове, което трябва да се промени. Анализът е много дълъг. Имахме възможности да спечелим точки, но в крайна сметка не случи. Аз винаги съм работил за футбола. Смятам, че българският футбол с правилните решения може да вдигне класата", коментира старши треньорът Георги Дерменджиев след края на срещата. В другия мач от групата Уелс спечели с 3:1 като домакин срещу Финландия и зае първото място в групата с актив от 16 точки. Така в следващото издание на турнира Уелс ще играе в Лига А. Финландците останаха втори с 12 точки. Това бешепоследният мач за националния ни отбор по футбол през кошмарната 2020 г.Равносметката е 1 победа в контрола срещу Гибралтар, 2 равенства и 6 загуби.