БНР | 23.11.2020 17:45:52 | 237

Арда надигра Царско село без особени проблеми

Арда победи Царско село с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Първа футболна лига. Тимът от Кърджали доминираше и заслужено стигна до трите точки на "Арена Арда". С успеха Арда се изкачи на третата позиция в класирането с равни точки с четвъртия ЦСКА-София. Двата отбора имат по 21 точки. Царско село е девети в таблицата с 13 точки. Срещата започна с минута мълчание в памет на треньора на Монтана Никола Спасов, който по-рано днес почина след усложнения от Ковид-19.

Арда можеше да поведе в 14-а минута, когато след центриране отдясно Кавдански за малко да си отбележи автогол, но топката се отби в гредата. В 28-а минута вратарят Джони Пласид реагира адекватно и отрази удар на национала Спас Делев. Логично Арда поведе в 33-а минута с гол на Румен Руменов, който засече от движение подаване отляво на Лъчезар Котев. Домакините удвоиха в 40-а минута, когато националът Светослав Ковачев реализира директно от пряк свободен удар. Младокът стреля с параболичен шут близо до тъчлинията, а вратарят Пласид не бе позициониран добре и позволи на топката да го прехвърли. Арда можеше да стигне и до по-убедителна победа, но в 80-а минута Спас Делев не намери очертанията на вратата след хубав пробив в наказателното поле.