Fakti.bg | 24.11.2020 22:50:01 | 210

Брюж отнесе три гола от Борусия Дортмунд, Халанд вкара два от тях

Борусия (Дортмунд) победи без проблеми Брюж в среща от група "F" на Шампионската лига.

Двубоят на стадион "Сигнал Идуна Парк" приключи при резултат 3:0.

С два гола за победителите се отличи 20-годишната световна мегазвезда Ерлинг Халанд. Нападателят на домакините не спря да тормози защитниците на съперника през целия двубой, като на няколко пъти бе близо до това да запише хеттрик.

"Жълто-черните" направиха важна крачка към класиране на осминафиналите, след победата над белгийски си опонент.

Играчите на Люсиен Фавър са на върха в групата с 9 точки. Те надиграха Брюж категорично отново с 3:0 като гости в началото на месеца.

Тази вечер верният тон бе зададен от Халанд след 18 минути игра. Той се оказа непреодолима величина за бранителите на съперника, като правеше всичко, което си поиска на терена.

Домакините трябваше да чакат до продължението на първата част, за да видят прекрасно изпълнение на свободен удар от страна на Джейдън Санчо, покачил на 2:0.

След точно час игра пък, като по часовник, Халанд вкара за втори път в срещата, оформяйки крайното 3:0.

Така той вече има 16 попадения в 12 изиграни мача от надпреварата, което го поставя доста напред в класациите, на много ранна възраст.

Брюж пък има 4 точки на сметката си, което означава, че отборът все още разполага със своите шансове да се класира във фазата на директните елиминации.

В другия двубой от група ''F'', у дома Лацио победи руския Зенит с 3:1.