Fakti.bg | 25.11.2020 22:46:08 | 165

Байерн Мюнхен е на 1/8-финал в ШЛ след рутинна победа над РБ Залцбург

Байерн (Мюнхен) се нуждаеше само от четири мача, за да гарантира първото си място в група "А" и респективно своето продължаване в елиминационната фаза. Носителят на трофея нямаше никакъв проблем при домакинството си на Залцбург и го победи за втори път в рамките на месец. Тази вечер селекцията на Ханзи Флик триумфира с 3:1.

Баварците първоначално изпитваха трудности, тъй като "биковете" имаха доста добри положения за гол през първата част. Спокойствие в техните редици все пак внесе Роберт Левандовски с дежурното си попадение в 42-ата минута. Тогава полякът се оказа на точното място при спасяване на вражеския страж и отблизо осъществи головата добавка.

Положението за австрийците от тежко стана неспасяемо в 52-ата, когато Вобер си наниза автогол. Гореспоменатият имаше малшанса да отклони фатално в мрежата си изстрел на Кингсли Коман.

В 66-ата Байерн остана с човек по-малко, след като испанското им попълнение Марк Рока получи жълт картон и преждевременно трябваше да напусне игрището на "Алианц Арена". Това обаче не попречи на домакините да стигнат и до трети гол. Сане получи отлично центриране от Коман и реализира едно от малкото си попадения с глава.

Залцбург все пак не си тръгна капо от Мюнхен, след като най-добрият в техните редици Бериша оформи крайното 1:3.

В другия мач от същата група ''А'' Атлетико Мадрид и Локомотив Москва завършиха при нулево равенство в мач, игран в испанската столица. А в късния мач от група ''C'' Порто спечели гостуването си на Марсилия с 2:0.

В следващия кръг Байерн гостува на Атлетико (Мадрид), като двубоят има смисъл единствено за испанския гранд. Залцбург има гостуване в мразовита Москва на Локомотив.